Keyfinizi Yerine Getirecek 10 Şey

0
56

Keyifsizlik, hepimizin zamanını çalan, psikolojimizi ve sosyal yaşantımızı etkileyen olumsuz bir durum. Bunun üstesinden gelmek bizim elimizde. Keyifsiz anlarınızda yapabileceğiniz 10 şeyi sizin için sıraladım. İyi okumalar.

Pozitif Psikoloji Uygulamaları - Erişkin Psikiyatri Merkezi » NPİSTANBUL

1)Olumsuzluklardan olumlu bir ders çıkarın: Hayatımızda var olan şeyler, bizim için ne anlam ifade ediyorsa o kadar değerlidir. Yani, nasıl bakarsanız öyle görürsünüz. Neden hayatınızdaki şeylerin negatif taraflarına odaklanmayı bırakıp pozitif yönlerine bakmıyorsunuz? Hemen şimdi pozitif olmayı deneyin, denedikçe başardığınızı göreceksiniz.

Sağlıklı Beslenmek İçin - Rafinera

2)Sağlıklı beslenin: Sağlıklı beslenmenin vücudunuza ve ruhunuza iyi geldiğini biliyor muydunuz? Geç saatlerde yemek yemek, gün içinde almanız gereken kaloriyi aşmak sizin hem fiziksel hem de ruhsal olarak yorgun olmanıza sebep olur. Hadi, şimdi kendinize sağlıklı bir beslenme programı yapın!

Sağlıksız uyku ömürden 6-10 yıl çalıyor! - - Sağlık Haberleri

3)Gece uykunuzu alın: İyi bir gece uykusunu asla hafife almayın. Yapılacaklar listesiyle dolu olan, sürekli bir yerlere yetişmeye çalıştığınız hayatınızda uykusuz kalmanız, daha sabırsız olmanıza ve yaptığınız işlerden verim alamamanıza sebep olacaktır. 

Sunset | Günbatımları, Instagram, Fotoğrafçılık

4)Gün ışığı alın: Gün ışığı, modunuz düştüğünde hayatınıza aydınlık getirebilecek en önemli unsurdur. Sabahları güneş alan bir odada uyanmak, gün boyunca modunuzu yüksek tutmanızda size yardımcı olacaktır. Özellikle sabah güneşi, mutlu bir güne başlamanızın en büyük sebeplerindendir. Tüm perdelerinizi açın ve güneşin odanıza girmesine izin verin.

I think I'm pretty good at editing ☼ ◟̽◞̽ | Grunge photography, Tumblr photography, Aesthetic photo

5)Dışarı çıkın: Hiçbir şey yapmıyor olsanız dahi, yalnızca dışarı çıkmak bile size kendinizi iyi hissettirecektir. Stres altındayken kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülük, dört duvar arasında beklemektir.

Aromaterapi Rahatlatıcı kokuların yayıldığı bir odada bulunun

6)Aromaterapi Rahatlatıcı kokuların yayıldığı bir odada bulunun: Aromaterapi Rahatlatıcı kokuların yayıldığı bir odada bulunuyor olmak strese bağlı durumlardan daha az etkilenmenize yardımcı olabilir. Odanızın havasını değiştirmek için kokulu mumlardan ya da kaynar suyun içine damlattığınız birkaç damla aromatik yağdan yardım alabilirsiniz.

cute dog | Tumblr | Dog tumblr, Cute animals, Cute dogs

7)Evcil hayvanınızla ilgilenin: Araştırmalara göre; köpek ya da kedi gibi evcil bir hayvanla 15 dakika geçirmek, vücudunuzda mutluluk hormonu salgılanmasına yardımcı olan dopamin ve serotonin gibi kimyasalları harekete geçiriyor.

düzen | Tumblr

8)Yaşadığınız yere bir çekidüzen verin: Evinizde ya da iş yerinizde gereksiz birçok şeyin ortalıkta olması size, yapılmayı bekleyen bir sürü işiniz olduğu sinyalini verir. Sürekli dağınık yaşayarak bu mesajlara maruz kalmak yerine, 15 dakikanızı masanızı ya da çevrenizdeki eşyaları düzene sokmak için ayırın. Etrafınızdaki dağınıklıkları düzenlemek ve çevrenizi düzenli tutmak size, çevrenizdeki şeyler üzerinde kontrolünüz olduğu duygusunu verir ve bu kendinize olan güveninizin artmasına yardımcı olur.

Antep Fıstıklı Nota Çikolata Gold-Gümüş Kutu - Hacı Şerif

9)Çikolata yiyin: Diyette olsanız bile bir para çikolata yemek kendinizi mutlu hissetmenize sebep olur ve şekerinizi düzene sokar.

Spor Yapan Bayan Avatarları - Sporcu Bayanlar - Tumblr Avatarları - Bayan Avatarları - ForumDenizi.Com

10)Spor yapın: Depresif hissettiğiniz zamanlarda yapmayı en son isteyeceğiniz şeylerden biridir spor. Fakat spor yapmak modunuzu yükseltmenize ve kendinizi daha iyi hissetmenize neden olabilecek en faydalı şeylerden biridir. Günde 30 dakika yapacağınız egzersizler, depresyon riskini azaltmaya yardımcı olduğu gibi 12 saate kadar modunuzun yüksek olmasını sağlayacaktır.