Karaköy’de Gidilecek 5 Yer

0
52

1)Muhit: Tophane nargilecilerinin hemen karşısında, Fasuli’nin yanından girdiğinizde karşınıza çıkacak Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak Karaköy’ün en kalabalık, en popüler sokağı olabilir. Karşılıklı olarak dizilmiş mekanlar sayesinde özellikle hafta sonları durumun kaotik bir hal aldığı, yer yer sokağın iş çıkışı metrobüsüne döndüğü bile söylenebilir. İşte Muhit de bu sokağın hemen başında bulunuyor. Ancak özellikle hafta içi insanların öğle arasına denk gelmeyen bir saatte gitmeyi başarabilirseniz aslında Karaköy’deki en huzurlu mekanlardan biri olduğunun garantisini verebilirim.

Muhit’e Nasıl Gidilir? Tophane nargilecilerin karşısından, Fasuli’nin yanından girin, solunuzda kalacak. Ayrıca tartışmasız bir şekilde Karaköy’ün en iyi dış mekanına sahip.

Muhit Karaköy

2)Dem Karaköy: Türk halkı olarak çay meselesinde hassasız. Güzel çok bulduk mu vazgeçmeyiz, kötü çaya denk geldik mi affetmeyiz! Fakat buna rağmen şundan kısa bir süre öncesine kadar İstanbul’da özellikle çaya odaklanan 1-2 yerden fazlası yoktu.  Sonra Dem geldi, arasından sislerin ve çay konusundaki büyük bir açığı kapattığı gibi, benzeri mekanların da öncüsü olmayı başardı.

Dem’e Nasıl Gidilir? Fransız Geçidi’nin karşısındaki Kara Tavuk Sokak’tan girip sola dönün.

Dem Karaköy

3)Dandin Bakery: Dandin’i dışarıdan görüp de içeri girmeden durabilmeniz mümkün müdür bilemiyorum, zira kendisi Paris’teki kafeleri hatırlatan aşırı şirin görüntüsüyle insanı resmen içine çekiyor. Oturduktan sonra ise yapmanız gereken günlük olarak hazırladıkları tatlılarından birini mutlaka denemek.

Dandin’e Nasıl Gidilir? Muhit’in bulunduğu sokaktan girip dümdüz devam ettiğinizde solunuzda kalacak.

Dandin Karaköy

4)İstikamet Karaköy: Hem kahveleri lezzetli, hem çalışanları güler yüzlü hem de konum olarak geleni geçeni gözlemleyip Karaköy’ün nabzını tutmalık bir noktada bulunuyor. Özetle tanısanız seversiniz.

İstikamet Karaköy’e Nasıl Gidilir? Fransız Geçidi’nde, Paps Italian ve Mums’ın hemen yanında yer alıyor.

istikamet karakoy - Picture of Istikamet Karakoy, Istanbul - Tripadvisor

5)Sahi Karaköy: Önce sahinin lokmalarının tadına bakmanızı tavsiye ederim.

Sahi Karaköy’e Nasıl Gidilir? Nargilecilerin karşısında, Fasuli’nin yanı.

sahi karaköy