Çıt – Bölüm 3

0
133

” Kalk lan.”

Gözlerimi açtım. Abim yatağın yanına dikilmişti. Gözlerimi açtığımı fark edince devam etti.

” Anası s*kilmiş oğlum evin, bok kokuyor her taraf, çer çöp birikmiş. Ne yapıyorsun am*na koyayım? “

” Sular kesik. Çöpleri de atmaya halim yoktu, kaldı işte öyle. “

Endişeliydi. Benim için mi yoksa ev için mi anlayamadım. Ne s*kimse.

” Bak, kalacağım dedin, eyvallah dedik ses etmedik, verdik evi. Sana vermesem aylık bin lira kira alırım ben buradan. Para da almıyoruz senden. Ama bari düzgün yaşa am*na koyayım. “

Ahır gibi evini vermiş, bir de üstüne azar kayıyor. Bir cevap vermek zorundaydım çünkü vermezsem devam edecekti.

” Hangi mal bin lira kira verir buraya? “

Nankörlük ediyordum ve bu onu çileden çıkarabilirdi. Nereden çıkarırsa çıkarsın. ” Beni evden çıkarırsa da gider başka bir yerde yatarım. ” dedim içimden. Konuşmaya devam ettim.

” Ha bu arada sızıntı varmış borularda, fatura bin – bin beşyüz gibi bir şey geliyormuş üç aydır. “

” Nasıl ödeyeceksin? “

” Abonelik benim üstüme değil ki. Eski kiracının üstüne hala. Şu boruları yaptır da üstüme alayım aboneliği. “

Ve evet ev sahibim olarak bahsettiğim kişi abim olur. Bir şirkette çalışıyor da hangi vasıfla onu bilmiyorum. Ev almaya yetecek bir vasıf demek ki.

” Hem kira almıyoruz, hem masraf yapıyoruz. Kardeş kardeş değil ki dert yuvası. “

” Bu arada param hiç yok benim, biraz borç verebilir misin? “

Son cümlemi de duyduktan sonra yüzünü ekşitti. Pişmandı evi bana verdiğinden. Kardeşi olduğumdan. Doğduğumdan. Hiçbir şey söylemeden elini cebine soktu. Biraz kağıt para çıkardı ve parkenin üstüne attı. Köpeğe kemik atar gibi. Normal şartlarda kalkıp ağzını yüzünü yamulturdum fakat ev sahibimdi ve benden kira almıyordu. Hatta üstüne para veriyordu.

” Eyvallah. ” dedim gözlerinin içine bakıp. Hiçbir şey söylemeden önce odayı sonra da evi terk etti. Kalkıp bidondan ketıla su doldurdum. Tuşuna bastım, bir yandan da fincanıma kahve koydum, iki tatlı kaşığı. Mutfak taşına yaslanıp beklemeye başladım.

Kadın odaya girer. Elinde bir kadeh şarap. Üstünde çiçek desenli gecelik. Geceliğin altında ne olduğu bir muamma, umalım da hiçbir şey olmasın. Yatağa oturur, yatağın yayları yüzünden olduğu yerde hafifçe sıçrar. Elindeki şarabın yarısı önce göğüslerine oradan da vücudunun en mahrem bölgelerine doğru dökülür. Önce kadehe sonra da göğüslerine bakar. Ve yavaşça geceliğinin kuşağını çözer. Kamera bikini bölgesine doğru yaklaşır.

Çıt. Su kaynamıştı. Ketılı alıp içindeki suyu fincana boşalttım ve odaya döndüm.